Jak zerwać umowę leasingu konsumenckiego przed czasem?

Może się zdarzyć tak, że nagle nie będziemy mieli środków na spłatę kolejnych rat leasingu i wówczas będziemy zmuszeni taką umowę zerwać przed czasem. Ale jak to zrobić? Najpierw musimy dokładnie przejrzeć umowę i odszukać zapisy dotyczące właśnie takiej sytuacji. Zdarza się bowiem tak, że wypowiedzieć taka umowę może tylko strona finansująca. W takim wypadku jednak musimy sprawdzić czy jest możliwość przeniesienia praw i obowiązków wynikających z zapisów umowy na kogoś innego. Jeżeli istnieje taka możliwość, wówczas to na nas spoczywa obowiązek załatwienia wszelkich formalności. Musimy pamiętać o tym, że jeśli dojdzie do wcześniejszego zerwania umowy wówczas będziemy musieli ponieść koszty. Czyli, że będziemy zmuszeni do uregulowania wszystkich płatności. Wszystkie tego typu warunki powinna określać umowa kredytowa i do niej powinniśmy się odwoływać.

Powinniśmy także mieć na uwadze to, że leasing powinien trwać co najmniej dwa lata, a co za tym idzie wszelkich zmian związanych z umową, w tym wykupienia przedmiotu leasingu, możemy dokonywać dopiero po upływie dwudziestu czterech miesięcy. Jeżeli jednak będzie taka sytuacja iż zerwanie umowy będzie nieuniknione wtedy powinniśmy przygotować się na to, że w zasadzie wszystkie sprawy związane z formalnościami będziemy zmuszeni załatwiać sami.

Warto wziąć tego typu okoliczności zanim w ogóle zdecydujemy się na leasing konsumencki. Z pewnością nie będzie nam łatwo w sytuacji gdy będziemy zmuszeni z niego zrezygnować. Powinniśmy więc rozpatrzyć wszelkie możliwości, zapoznać się z zasadami na jakich opiera się tego typu usługa, abyśmy w ostateczności byli w stu procentach pewni podejmowanej decyzji.

To też może Cię zainteresować:
Kredyty gotówkowe porównanie kwiecień 2024
Kredyty hipoteczne porównanie kwiecień 2024
Konta osobiste porównanie kwiecień 2024
Konta oszczędnościowe porównanie kwiecień 2024
Lokaty bankowe porównanie kwiecień 2024