Co to jest fundusz inwestycyjny parasolowy?

Są wśród nas ludzie, którzy posiadają stosunkowo zasobny portfel, ale i tak chcieliby swoje fundusze pomnożyć. Jednak większość z nich nie, jak to zrobić. Co prawda, banki i towarzystwa inwestycyjne oferują różnego rodzaju rozwiązania, ale większość z nas po prostu boi się zbyt dużego ryzyka, które bezpośrednio łączy się z możliwością utraty pieniędzy. Właśnie dlatego coraz bardziej popularne staja się tak zwane fundusze parasolowa. Ich nazwa wzięła się od prostego skojarzenia, że parasol stanowi nie tylko odpowiednią ochronę, ale także i zabezpieczenie, które w tym wypadku jest niezwykle istotne.

Fundusz parasolowy to szczególny typ tradycyjnego funduszu inwestycyjnego. Posiada on jednak o wiele więcej możliwości, z których potencjalny klient może korzystać. Takie propozycje oferowane są zazwyczaj Towarzystwo Funduszy i właśnie tam należy poszukiwać wszelkich informacji o nich. Spróbujmy zatem nieco bliżej przyjrzeć się tym rozwiązaniom finansowym i ocenić, czy warto w nie inwestować.

Otóż, trzeba z pewnością zwrócić uwagę, że fundusz ten składa się z kilku alternatywnych wariantów ( zwanych subfunduszami), które klient może dowolnie wykorzystywać, w zależności od sytuacji lub potrzeb. A o jakie sytuacje chodzi? Otóż, wyobraźmy sobie, że właśnie zainwestowaliśmy w akcje danej spółki, jednak po jakimś czasie przestaje ona przynosić nam oczekiwane zyski. Jeżeli wcześniej zdecydowaliśmy się na fundusz parasolowy, zupełnie nie musimy się z tego powodu martwić. Mamy bowiem prawo na zmianę celu naszej inwestycji, i zamiast współpracy ze spółką wybieramy na przykład tak zwane obligacje, czyli papiery wartościowe.

Największą zaletą takich funduszy jest właśnie możliwość dowolnego przenoszenia własnych oszczędności. Aby jednak robić to rozsądnie, nie powinniśmy ważnych decyzji podejmować samodzielnie. Chodzi tutaj o sytuację, gdy jesteśmy laikami, a nasza wiedza na temat giełdy i rynku jest ograniczona. Okazuje się, że nie jest to żaden problem. Zarówno Towarzystwa Inwestycje, jak i biura maklerskie udzielą nam swojej pomocy i pomogą mądrze ulokować pieniądze.

Jeżeli natomiast chodzi o zarobek, jest on gwarantowany. Bez względu na to, ile razy będziemy przenosić swój kapitał, odsetki i tak będą naliczane. Obecnie traktuje się takie rozwiązanie jako naprawdę dobre i skuteczne, dlatego decyduje się na nie coraz więcej osób.

To też może Cię zainteresować:
Kredyty gotówkowe porównanie lipiec 2020
Kredyty hipoteczne porównanie lipiec 2020
Konta osobiste porównanie lipiec 2020
Konta oszczędnościowe porównanie lipiec 2020
Lokaty bankowe porównanie lipiec 2020