W którym banku jeszcze można założyć konto na przelew?

Jeszcze parę lat temu można było założyć konto bankowe na przelew. Obecnie ta możliwość jest ograniczona ze względów bezpieczeństwa. To sposób na zminimalizowanie ryzyka związanego z kradzieżą danych osobowych. Stopniowo banki zaczęły wycofywać możliwość otwarcia konta na przelew, chociaż nadal można założyć je w ten sposób w kilku instytucjach.

Obecnie najpopularniejszych sposobem weryfikacji danych nowego klienta jest przelew z konta prowadzonego przez inny bank. Nie jest to jednak dopuszczalne w przypadku, gdy poprzedni rachunek został założony w ten sam sposób. Zgodnie z obowiązującym prawem bank może uruchomić konto bankowe, dopiero po sprawdzeniu ROR, z którego przelew został wysłany. Jeżeli rachunek nie został otworzony w tradycyjny sposób, czyli dokument tożsamości nie został przedstawiony doradcy bankowemu, wówczas niestety nie będziemy mieć możliwości założenia konta. Gdy nie będziemy w stanie odwiedzić placówki, można złożyć wniosek przez Internet, w tym wypadku umowa zostanie nam dostarczona za pośrednictwem kuriera, który przekaże nam dokument i potwierdzi nasze dane osobowe.
To, czy poprzednie konto klienta została zweryfikowane osobiście, instytucje bankowe miały sprawdzać w bazie danych KIR i ZBP. Ten pomysł nie był jednak dobrze przyjęty przez większość banków, które niekoniecznie chciały dzielić się tego typu informacjami. Takiej współpracy odmówił między innymi PKO Bank Polski. Ze względu na to, obecnie założenie konta na przelew jest możliwe w niewielu instytucjach, ale nadal można to zrobić. Ofertę takich kont osobistych mają między innymi banki:

– Alior Bank
– Santander Bank Polska
– mBank
– Nest Bank
– Raiffeisen Polbank

Stopniowo przyzwyczajamy się do udogodnień, które oferują nam nowoczesne technologie. Niestety wraz nowymi możliwościami, pojawiają się również wiele zagrożeń, z których należy zdawać sobie sprawę. Wykradanie danych osobowych zdarza się coraz częściej, pamiętajmy, aby dbać o swoją prywatność, warto być ostrożnym.

To też może Cię zainteresować:
Kredyty gotówkowe porównanie styczeń 2022
Kredyty hipoteczne porównanie styczeń 2022
Konta osobiste porównanie styczeń 2022
Konta oszczędnościowe porównanie styczeń 2022
Lokaty bankowe porównanie styczeń 2022

Kredyt hipoteczny nr 1SPRAWDŹ
+