Rodzina 500+, czyli gdzie odkładać pieniądze, aby dziecko miało z nich pożytek

Program 500+ to duże wsparcie dla rodziców, do tej pory Państwo nie było tak hojne i trzeba było radzić sobie samemu. Dodatkowe pieniądze w ramach programu Rodzina 500+ nie należy jednak traktować, jako dodatku do wypłaty. Jeżeli do tej pory radziliśmy sobie bez takiej pomocy, teraz również możemy zacisnąć pasa.

Jeżeli przysługuje nam 500 złotych na dziecko, warto zastanowić się nad przeznaczeniem tych pieniędzy na budowanie finansowego zaplecza na przyszłość malucha. Pieniądze można gromadzić na specjalnym koncie, obecnie jest dużo produktów finansowych oferowanych przez banki.

Gdzie gromadzić oszczędności?

Systematyczne odkładanie pieniędzy po pewnym czasie może przynieść dość pokaźną sumę, którą będzie można przeznaczyć na przykład na czesne za studia, wynajem mieszkania czy wkład własny na zakup pierwszego mieszkania dla dziecka. Gdy mamy możliwość pobierania dodatkowych pieniędzy, warto dobrze je wykorzystać. Początkowo można gromadzić pieniądze na koncie oszczędnościowym, w tym wypadku mamy pełen dostęp do zgromadzonych oszczędności, także w każdej chwili można je wypłacić. Gdy uda nam się uzbierać pokaźniejszą sumę, należy pomyśleć o pomnażaniu gotówki tj. inwestowaniu pieniędzy, aby nie traciły na wartości. Lokowanie oszczędności jest konieczne, można to robić decydując się na złożenie ich na lokacie bankowej. Nie jest to złe rozwiązanie, chociaż jeszcze kilka lat temu były to produkty finansowe dużo bardziej opłacalne, niż obecnie. Ciekawym rozwiązanie będą również detaliczne obligacje skarbowe szczególnie, jeżeli pieniądze gromadzimy systematycznie. W tym wypadku musimy wybrać rodzaj obligacji, dostępne są dwu-, trzy-, cztero- i dziesięcioletnie. Jak nie do końca orientujemy się w świecie finansów, dobrym pomysłem jest skonsultowanie się z doradcą, który wskaże nam odpowiednią drogę. Oczywiście są też inne sposoby lokowania pieniędzy, wiążą się one jednak z większym ryzykiem. Przedstawione produkty finansowe nie służą do wygenerowania jak największego zysku, aczkolwiek mają za zadanie chronić zgromadzone oszczędności przed inflacją.

Pieniądze z programu Rodzina 500+ mają służyć naszym dzieciom, pamiętajmy o tym i mądrze zarządzajmy dodatkowym budżetem. Taka „zapomoga” od państwa to doskonała możliwość, by zapewnić dziecku lepszy start w dorosłe życie.

To też może Cię zainteresować:
Kredyty gotówkowe porównanie grudzień 2022
Kredyty hipoteczne porównanie grudzień 2022
Konta osobiste porównanie grudzień 2022
Konta oszczędnościowe porównanie grudzień 2022
Lokaty bankowe porównanie grudzień 2022

Kredyt hipoteczny nr 1SPRAWDŹ
+