Uwaga na wypłaty z bankomatu przy użyciu karty kredytowej

Karta kredytowa nie jest przeznaczona dla każdego. Osoby, które nie potrafią zarządzać swoim budżetem i mają skłonności do wydawania pieniędzy, nie powinny decydować się na takie rozwiązanie. Kartę kredytową można traktować, jako kredyt bez oprocentowania, pod warunkiem, że będziemy spłacać ją w okresie bezodsetkowym. Tak więc, korzyści z jej posiadania mogą być duże, przy czy nie każdy będzie umiał z niej korzystać. Najważniejszą zasadą, o której powinien pamiętać każdy posiadacz karty kredytowej jest to, że nie opłaca się wypłacać za jej pomocą pieniędzy z bankomatu. W tym wypadku prowizje są bardzo wysokie. Poniżej znajdziecie zestawienie oprocentowania od wypłaty pieniędzy z bankomatów za pomocą karty kredytowej.

4% w mBank

Posiadacze karty kredytowej mBank za wypłatę środków w bankomacie będę musieli zapłacić 4% od transakcji, ale nie mniej niż 10 zł. Jeżeli dokonamy wypłaty gotówki za granicą, prowizja będzie podobna, przy czym należy doliczyć dodatkową opłatę za przewalutowanie, średnio wynosi ono 2% od wartości transakcji.

3,5% w Santander Bank Polska

Właściciele karty kredytowej w Santander Bank Polska za wypłatę gotówki w kraju lub za granicą zapłacą trochę mniej niż klienci mBanku, bo 3,5%, a za przewalutowanie 2,8% od wartości transakcji.

4-5% w Credit Agricole

Decydując się na wypłatę gotówki z karty kredytowej w banku Credit Agricole, poniesiemy koszty rzędu 4%, ale nie mniej niż 11,90 zł. Natomiast użytkownicy kart Visa Silver MasterCard Silver oraz Visa Standard zapłacą jeszcze więcej, bo aż 5%, czyli minimum 12,90 zł.

3% w Idea Banku

Z kolei w Idea Banku wybranie gotówki z bankomatu za pośrednictwem karty kredytowej wynosi 3%, ale nie mniej niż 5 zł, wypłacając pieniądze za granicą, trzeba liczyć się z kosztem 3%, nie mniej niż 10 zł.

Jak widać nie opłaca się wybierać pieniędzy zgromadzonych na karcie kredytowej, jest to produkt przeznaczony głównie do dokonywania transakcji bezgotówkowych. Nieodpowiednio użytkowana karta kredytowa może wpędzić nas w poważne tarapaty finansowe, tak więc trzeba być ostrożnym i nie dać się zwariować.

To też może Cię zainteresować:
Kredyty gotówkowe porównanie styczeń 2022
Kredyty hipoteczne porównanie styczeń 2022
Konta osobiste porównanie styczeń 2022
Konta oszczędnościowe porównanie styczeń 2022
Lokaty bankowe porównanie styczeń 2022

Kredyt hipoteczny nr 1SPRAWDŹ
+