Ubezpieczenie na wypadek nowotworu – czy warto?

Jedną z najczęstszych przyczyn zgonów w Polsce są w ostatnich latach nowotwory. Niestety według prognoz w ciągu kolejnych lat liczba zachorowań na raka będzie rosła. Towarzystwa ubezpieczeniowe wprowadzają do swojej oferty specjalne pakiety ubezpieczeń na wypadek raka. Zwykle stanowią one „dodatek” do ubezpieczeń na życie. Czy taka ochrona jest warta uwagi Polaków?

Ubezpieczenie na raka jest produktem stosunkowo młodym i co istotne, korzystają z niego coraz młodsze osoby. Wynika to nie tylko ze świadomości ryzyka zachorowania na nowotwory, ale też chęci zabezpieczenia siebie i bliskich, jeśli problem dotknie nas osobiście. W Polsce terapia tego typu jest dość kosztowna. Najnowsze leki nie są zwykle refundowane przez NFZ. Same badania i wizyty u specjalistów bez czekania w kolejce państwowej służby zdrowia to także niemały wydatek. Koszt leczenia może wynosić zatem nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych, które chory będzie musiał sam zapłacić. W takich momentach liczy się każda złotówka i każda szansa odzyskania dawnej sprawności i zdrowia.

Zgodnie z dostępnymi danymi w Polsce zachorowalność na nowotwory złośliwe nie jest zbyt różna, niż w innych krajach europejskich. Niestety śmierć pacjentów z rakiem znacznie odbiega od tych notowanych w UE – Polska nie ma na tyle środków i na tyle sprzętu, by w pełnym zakresie pomagać walczyć z chorobą wszystkim potrzebującym. Niestety najnowsze leki i diagnostyka nie dotarły do Polski, dlatego też lekarze zmuszeni są bazować na dostępnych od dziesiątek lat środkach farmakologicznych i sprzęcie, często przestarzałym i nie do końca obrazującym postęp choroby. Tylko nieliczne ośrodki są wyposażone w wysokiej klasy sprzęt.

Świadomość społeczeństwa jest na tyle wystarczająca, że wiemy iż rak to nie wyrok. Niemniej na walkę często konieczne są odpowiednie fundusze, a pieniądze na to można uzyskać chociażby z wcześniej wykupionej polisy ubezpieczeniowej. Nie uchroni ona przed rakiem, ale pomoże walczyć z chorobą na wszelkie możliwe sposoby. Zatem ofert towarzystw w ty zakresie zasługują na naszą uwagę. W planach życiowych raczej nie ujmujemy takich sytuacji. Aczkolwiek nigdy nie wiemy, czy choroba nie dotknie nas w najmniej oczekiwanym momencie. Warto się więc zabezpieczyć wybierając takie ubezpieczenie, które zapewni nam bezpieczeństwo i wsparcie na wypadek zachorowania na raka. Przed podpisaniem polisy należy zapoznać się z ogólnymi warunkami ubezpieczenia, by wiedzieć kiedy i na jaka pomoc możemy liczyć. Wydatek rzędu kilkudziesięciu złotych miesięcznie w większości nie wpłynie na pogorszenie się sytuacji finansowej naszego gospodarstwa domowego, a może stanowić wsparcie, gdy najbardziej będzie nam potrzebne.

To też może Cię zainteresować:
Kredyty gotówkowe porównanie lipiec 2024
Kredyty hipoteczne porównanie lipiec 2024
Konta osobiste porównanie lipiec 2024
Konta oszczędnościowe porównanie lipiec 2024
Lokaty bankowe porównanie lipiec 2024